AMBASADORZY BAD

Ambasador Markus Hurzeler

Jeden z najbardziej znanych na świecie specjalistów z zakresu periodontologii i mikrochirurgii stomatologicznej, wybitny protetyk i implantolog z Monachium (Niemcy). Pracuje na Uniwersytecie Albert – Ludwigs we Freiburgu oraz na Uniwersytecie Texas w Huston. Prowadzi szkolenia i wykłady na całym świecie. Certyfikat Ambasadora BAD otrzymał w listopadzie 2014 r. w Monachium.

Studia ukończył w 1984r. w Zurychu, stopień doktora otrzymał w 1986r. na tym samym Uniwersytecie; certyfikat Specjalisty Periodontologii zdobył w 1993r. (Swiss Society of Periodontology), stopień Docenta (Associate Professor) w 1996r. w Katedrze Protetyki Uniwersytetu Albert-Ludwigs we Freiburgu, w Niemczech, a certyfikat Specjalisty Protetyki w 1997r. (German Society of Prosthodontics).

Jest Adiunktem na Uniwersytecie Albert-Ludwigs we Freiburgu, w Katedrze Stomatologii Zachowawczej i Periodontologii oraz Adiunktem na Uniwersytecie Teksas w Houston. Obecnie praktykuje w Monachium zajmując się głównie periodontologią oraz implantologią.

Prof. Markus Hürzeler funkcjonuje w branży stomatologicznej od ponad 25 lat, uczestniczył w wielu projektach badawczych, był pomysłodawcą nowych technik pracy, współtwórcą jednych z popularniejszych narzędzi periodontologicznych. Opublikował ponad 100 prac naukowych z zakresu implantologii, periodontologii oraz regeneracji tkanek; cyklicznie wykłada zarówno w kraju jak i za granicą. W pracy naukowej szczególnie interesują go zagadnienia natychmiastowego obciążania implantu, regeneracja tkanek przy użyciu czynników wzrostu oraz terapia zmian patologicznych wokół implantów.

Ambasador dr Miguel Stanley

Genialny lekarz stomatolog, zbudował najdroższą klinikę w Portugalii (White Clinic) i stał się jednym z najbardziej renomowanych lekarzy stomatologów w kraju. Wykłada na całym świecie porywając tłumy. Nieczęste połączenie charyzmy i znakomitych umiejętności sprawiło, że może on wykonywać swój zawód w sposób o jakim marzy każdy z nas. Tytuł Ambasadora Be Active Dentist otrzymał podczas Międzynarodowej Konferencji Dental News: Science która odbyła się w Poznaniu w kwietniu 2016r.

Urodził się w Durbanie (RPA) gdzie żył do 9 roku, a następnie odbył ponad roczny rejs przygód na małym jachcie i zamieszkał w Cascais (Portugalia). Obecnie mieszka w Lizbonie (Portugalia) i podróżuje po całym świecie.

Osiągnął wiele stopni naukowych (m.in. Doctor of Dental Surgery w 1998r) w dziedzinach stomatologii estetycznej, chirurgii stomatologicznej i implantologii. Zbudował imponującą praktykę i stał się jednym z najbardziej renomowanych lekarzy stomatologów w kraju. Wynik leczenia jest efektem współpracy jego doskonałej załogi składającej się z 30 osób: lekarzy, higienistek, techników.

Dr Miguel Stanley prowadząc wykłady na całym świecie, był uczestnikiem prestiżowych kongresów w 28 krajach pięciu kontynentów. Jest członkiem General Dental Council w Wielkiej Brytanii. Dr Miguel Stanley napisał też liczne artykuły, książki o zdrowiu.

Jako autor, producent wykonawczy i gospodarz stworzył 6 programów telewizyjnych w dziedzinie medycyny. Wziął udział w produkcji ponad 60 reklam telewizyjnych. Gwiazda telewizyjna i celebryta z ponad 10-letnim doświadczeniem w występach w programie The Doctors w telewizji CBS w USA. Miliony osób, głównie w USA i Portugalii, zna go jako animatora wielu telewizyjnych projekcji, traktujących o metamorfozach, wyznaczających drogę od zaniedbanego do idealnego uśmiechu. Sława Portugalczyka sprawia, że do jego kliniki trafiają gwiazdy światowego wymiaru, jak chociażby Cristiano Ronaldo.

Jego przepis jest prosty i skuteczny: pełna diagnostyka jamy ustnej, planowanie leczenia i perfekcyjne wykonanie. Jego motto “No Half Smiles” bazuje na wierze, że piękny uśmiech jest gwarancją pewności siebie oraz sukcesu w życiu zawodowym jak i w prywatnym. Sukces leczenia a zarazem swoją pasję opiera na nowej filozofii: „Invisible dentistry”.

Ambasador prof. Marek Ziętek

Wybitny polski lekarz stomatolog, profesor nauk medycznych, rektor Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Podczas szkolenia ExtremActive w lipcu 2015r został wyróżniony tytułem Ambasadora Be Active Dentist gdyż swoją postawą idealnie wpisuje się w ideę BAD, jest wzorem do naśladowania, potrafi łączyć w sobie bycie wybitnym dentystą oraz znajduje czas na aktywność. Prywatnie jest zapalonym sportowcem: narciarzem i tenisistą.

W 1974 ukończył studia medyczne na Akademii Medycznej we Wrocławiu gdzie uzyskał dyplom z nagrodą “Primus Inter Pares”. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w 1980, habilitował się w 1991 na macierzystej uczelni na podstawie pracy pt. „Aktywność granulocytów obojętnochłonnych w pomłodzieńczym zapaleniu przyzębia”. W 1999 otrzymał tytuł naukowy profesora.

Uczestniczył w licznych kursach, szkoleniach oraz stażach zagraniczne: Węgry (Debreczyn), Rosja (Moskwa), Niemcy (Erfurt, Drezno, Coburg, Bensheim), Holandia (Amsterdam), Lichtenstein (Schan), Austria (Wiedeń). Główne kierunki badawcze prof. Marka Ziętka to: badania nieswoistej odporności w chorobach przyzębia, mechanizmy immunopatologiczne w chorobach przyzębia, ocena biomateriałów stosowanych w periodontologii, stan przyzębia po przeszczepach nerek, choroby błony śluzowej jamy ustnej, wpływ środowiska na tkanki przyzębia, chirurgiczne leczenie periodontopatii.

Jest autorem lub współautorem około 250 publikacji naukowych oraz kilku podręczników akademickich. Członek wielu towarzystw i komitetów, m.in. Komitetów Redakcyjnych 5 czasopism medycznych, członek z wyboru Międzynarodowej Akademii Pierre Faucharda, członek European Federation of Periodontology, członek European Academy of Periodontology, członek Groupement International pour la Recherche Scientifique en Stomatologie et Odontologie.

Ponadto był konsultantem krajowym z zakresu periodontologii (1996–2008), prezydentem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego w latach 2002–2010 oraz dziekanem Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego (2000–2005). Przewodniczący komitetu organizacyjnego i naukowego 18 ogólnopolskich zjazdów stomatologicznych oraz 3 zjazdów międzynarodowych, organizator X oraz XI Kongresu Stomatologów Polskich. Utworzył i kierował Zakładem Chorób Przyzębia i Błony Śluzowej Jamy Ustnej, który następnie przekształcono w 2000r. w Katedrę i Zakład Periodontologii Akademii Medycznej we Wrocławiu. W 2005 został prorektorem AM ds. nauki. Natomiast 24 maja 2011 wybrany został rektorem Akademii Medycznej we Wrocławiu na kadencję upływającą 31 sierpnia 2012. 16 marca tego samego roku wybrany ponownie na to stanowisko na pełną kadencję obejmującą lata 2012–2016, a 29 stycznia 2016 uzyskał reelekcję na lata 2016–2020

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2001)

Ambasador prof. Mauricio Gonzalez Balut

Wybitny światowej sławy ortodonta. Znany z wielkiego poczucia humoru oraz otwartości w kontaktach międzyludzkich. Od wielu lat współpracuje z BAD i PTSS, aktywnie uczestnicząc w konferencjach, szkoleniach oraz innych działaniach naukowych. Oficjalne wręczenie tytułu Ambasadora Be Active Dentist nastąpiło podczas kongresu „Wroc-flow”, który odbył się w marcu 2015r. we Wrocławiu.
Prof. Mauricio Gonzalez Balut w latach 1990-1994 uzyskał tytuł lekarza dentysty na Intercontinental University. W roku 1998 ukończył studia w Loma Linda University uzyskując tytuł Master of Science w Ortodoncji. W międzyczasie uczestniczył w kursie Facial and Reconstruction Course: Orthodontics and Orthoganathic Surgery prowadzonym przez dr William’a Arnett’a.
Już podczas studiów uzyskał pierwsze nagrody, między innymi pierwsze miejsce w konkursie szkół medycznych First Scientific Contest of Dental Schools and Universities at the Military School of Dentistry w 1993.
Od 2007 roku jest członkiem Miedzynarodowego Kolegium Dentystów. A w 2009 uzyskał świadectwo kwalifikacji nadane przez Consejo Mexicano de Ortodoncia, jako sekretarz edukacji publicznej
i dyrektor generalny profesji.
W 2010r. otrzymał medal za dziesięciolecie pracy jako pracownik zakładu ortodoncji ( Department of Orthodontics), a także uzyskał tytuł absolwenta Universidad Nacional Autónoma de México.
Jest twórcą “Pro-Torque” preskrypcji zamków ortodontycznych dla latynoamerykańskiej grupy etnicznej.
Od 1998r. jest pracownikiem wydziału Ortodoncji na Universidad Nacional Autónoma de México.
W latach 1999-2006 był pracownikiem Universidad Intercontinental. Gościnnie wykłada na uniwerystetach w całym karaju, między innymi w Universidad Nacional Autónoma de Nuevo León, Universidad Autónoma de Yucatán, Universidad Autónoma de Baja California campus Tijuana y Mexicali, Universidad Autónoma de Ciudad Juarez, Universidad Autónoma de CoahuilaUniversidad , Autónoma de Guadalajara.
Od 1999r. jest profesorem w Asociación Dental Mexicana, Federación Nacional de Colegiosde Cirujanos Dentistas. Zaś od 2000 jest Przewodniczącym Komitetu Naukowego Meksykańskiego Towarzystwa Ortodoncji. A także członkiem wielu innych towarzystw: Asociación de Ortondoncia Dentomaxilofacial del D.F., Asociación Mexicana de Ortodoncia, American Association of Orthodontists, World Federation of Orthodontists, Consejo Mexicano de Ortodoncia, International College of Dentists, Certification Committee of Consejo Mexicano de Ortodoncia.
Publikował między innymi w Scientific Journal of the Universidad Metodista de Sao Paulo Brazil, a taże w Journal of Asociación Dental Mexicana.

Ambasador Christian Coachman

Światowej sławy twórca  “Digital Smile Design” (DSD), planowania interdyscyplinarnego, technik komunikacyjnych i “Pink Hybrid Restoration” (protez zębów i dziąseł).

Oficjalne wręczenie tytułu Ambasadora Be Active Dentist nastąpiło w maju 2016r.

Dr Coachman był podróżującym konsultantem,  współpracowała  z klinikami renomowanych specjalistów, takich jak dr Eric Van Dooren (Antwerpia, Belgia), dr Galip Gurel (Istambul, Tukeya), dr Tal Morra (Miami, USA), drNitzan Bichacho (Tel Aviv, Izrael ), dr Mauro Fradeani (Pesaro, Włochy), dr Giano i Andrea Ricci (Florencja, Włochy), dr Nikolay Bakhurinskyi (Moskwa, Rosja), dr Rajiv Verma (Mumbai, Indie), dr David Dunn (Sydney, Australia) oraz z  lekarzami w Brazylii m.in. dr Sidney Kina Claudio Pinho, dr Paulo Kano, dr Mario Groisman Marcelo Calamita.

Absolwent Protetyki i Stomatologii Uniwersytetu Sao Paulo, specjalizujący  się w odbudowach ceramicznych Centro de Treinamento Ceramoart. Jest on również drugim Brazylijczykiem, który  stał się członkiem Amerykańskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (AAED), najbardziej prestiżowej na świecie i w regionie. Jest także członkiem Brazyliskiej Akademii Stomatologii Estetycznej.

Pracę z ceramiką rozpoczął w 1996 roku w Instituto Keyes-Coachman założonym przez jego ojca,
dr Roberta Coachman. W 1997 roku otworzył własną pracownię, a w 2004 roku został zaproszony przez lekarzy David Garber, Ronald Goldstein, Maurice i Henry Salama, członków zespołu Atlanty, jednej z najbardziej cenionych klinik stomatologicznych świata, aby zarządzać swoim laboratorium.

Obecnie prowadzi kursy i wykłady na wszystkich kontynentach. Jego udział w największych kongresach stomatologicznych świata jest niezwykle ceniony. Daje około 100 wykładów rocznie na 5 kontynentach. Jego wykłady najczęściej dotyczą Stomatologii Estetycznej, rehabilitacji jamy ustnej, ceramiki stomatologicznej, implantologii, stomatologii cyfrowej fotografii, planowania interdyscyplinarnego, komunikacji, marketingu i komunikacji z pacjentem, Digital Smile Designe(DSD).  Technika Digital Smile Design (DSD), zrewolucjonizowała kosmetykę leczenia stomatologicznego, stając się punktem odniesienia na całym świecie.

Ambasador prof. Martin Trope

Prof. Martin Trope, jest niepodważalnym autorytet w zakresie endodoncji. Postać wyjątkowa, znana szeroko środowiskom endodontycznym w większości krajów na całym świecie, łącząca pracę kliniczną, dydaktyczną, naukową, publikacyjną oraz zarządczą na uczelniach, jak i w środowiskach pozauczelnianych.

Oficjalne wręczenie tytułu Ambasadora Be Active Dentist nastąpiło w maju 2016 roku.

 

Prof. Martin Trope urodził się w Johannesburgu, Republika Południowej Afryki, gdzie w 1976 r. zdobył tytuł BDS w zakresie stomatologii. W latach 1976-1980 praktykował w Izraelu stomatologię ogólną oraz endodoncję. W roku 1980 rozpoczął specjalizację endodontyczną na University of Pennsylvania w Filadelfii. Po ukończeniu kursu specjaliacyjnego pozostał na uczelni jako asystent do 1989 r., kiedy to został nominowany na kierownika Zakładu Endodoncji na Temple University, School of Dentistry.

W roku 1993 zaakceptował profesurę im. JB Freedland w Zakładzie Endodoncji na University of North Carolina, Chapel Hill, School of Dentistry. Profesura imienia Freedland jest przyznawana osobom szczególnie wyróżniającym się oraz zapewniającym wkład w rozwój gałęzi stomatologii.

Aktualnie sprawuje funkcję profesora klinicznego w Zakładzie Endodoncji na University of Pennsylvania oraz prowadzi prywatną praktykę w Filadelfii.

Niektóre z osiągnięć Prof. Trope’a obejmują:
– Kierownik American Board of Endodontics
– Redaktor naczelny „Dental Traumatology”
– Redaktor naczelny „Endodontic Topics”
– Członek redakcji „Oral Surgery, Oral Medicine, Oral Pathology”
– Członek rady doradczej „Esthetic Dentistry”
– Nagroda „The Louis I. Grossman Award” przyznana za publikację znaczącej wartości badania naukowego (kwiecień 2002)

Prowadzi badania z zakresu urazów zębów, wyników leczenia endodontycznego, nowoczesnych testów do oceny stanu zdrowia miazgi i tkanek okołowierzchołkowych oraz angażuje się w prace nad rozwojem materiałów do wypełniania kanałów korzeniowych.

Ambasador Marius Steigmann

Wybitny, światowej sławy specjalista w dziedzinie periodontologii i implantologii. Człowiek niezwykłej pasji i otwartości. Oficjalne wręczenie tytułu Ambasadora Be Active Dentist nastąpiło podczas jego konferencji ImpelActive 20 maja 2016 w Warszawie.
Studia stomatologiczne ukończył na Uniwersytecie w Neumarkt w roku 1987.
W roku 2005 dr Steigmann na tym samym uniwersytecie obroniła doktorat z wyróżnieniem.
Jest przedstawicielem ICOI i członkiem zarządu DGOI. Otrzymał również medal “Semmelweiss” Budapest University Dental School w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej. Jest założycielem
i prezesem “Update Implantologie Heidelberg”. W 2002 założył własny instytut “Steigmann Institute”. Jest także członkiem wielu stowarzyszeń, takich jak DGOI, FIZ, BDIZ oraz ICOI.
Obecnie dr Marius Steigman jest adiunktem chirurgii szczękowo-twarzowej na Uniwersytecie Bostońskim oraz profesorem honorowym Uniwersytetu im. Carola Davila w Bukareszcie, profesorem wizytującym na Wydziale Stomatologii Uniwersytetu w Szeged, oraz profesorem wizytującym na Wydziale Implantologii w Temeschburgu.
Jego kusy i szkolenia w zakresie leczenia periodontologicznego i implantologii są bardzo cenione
i odbywają się na 5 kontynentach świata.